/
/
6 روش حذف اکانت مایکروسافت در ویندوز 10
حذف اکانت مایکروسافت

۶ روش حذف اکانت مایکروسافت در ویندوز ۱۰

🕑 شنبه 6 آبان 1402
فهرست مطالب

گاهی اوقات، تصمیم می گیریم حساب کاربری را که دیگر در رایانه شخصی ما استفاده نمی شود حذف کنیم. با این حال، ما ۶ روش کاربردی برای حذف اکانت مایکروسافت در ویندوز ۱۰ را در این مقاله آموزش میدیم.

حذف حساب کاربری در ویندوز ۱۰ با منوی تنظیمات

با کلیک بر روی لینک ذیل میتوانید خرید مایکروسافت سرفیس پرو را بدون واسطه انجام دهید : surface pro

مرحله ۱: در آغاز برای حذف اکانت مایکروسافت ، ویندوز ۱۰ را باز کنید و سپس نوار کناری منوی “start” را تایپ کنید، سپس برنامه “تنظیمات” را انتخاب کنید.

حذف اکانت مایکروسافت
حذف اکانت مایکروسافت

مرحله ۲: در منوی تنظیمات، گزینه “Accounts” را لمس کنید.

حذف اکانت مایکروسافت
حذف اکانت مایکروسافت

مرحله ۳: سپس به “Family & other users” هدایت می شود. روی حسابی که می خواهید از رایانه ویندوز ۱۰ خود حذف کنید کلیک کنید و سپس روی دکمه «Remove» کلیک کنید.

حذف اکانت مایکروسافت
حذف اکانت مایکروسافت

مرحله ۴: سپس پنجره دیگری را مشاهده می کنید که از شما می پرسد که آیا می خواهید حساب و داده ها را حذف کنید. فقط روی “Delete account and data” کلیک کنید و سپس حساب کاربری را از صفحه ورود حذف می کند.

حذف اکانت مایکروسافت را با کنترل پنل

مرحله ۱: “Control Panel” را در رایانه شخصی ویندوز ۱۰ باز کنید. و سپس “User Accounts and Family Safety” را انتخاب کنید و سپس روی “User Accounts” کلیک کنید و سپس “Manage other account” را انتخاب کنید.

Delete a User Account in Windows 10 5

مرحله ۲: سپس به پنجره “Manage Accounts” دسترسی خواهید داشت. فقط کاربری را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کنید.

Delete a User Account in Windows 10 6

مرحله ۳: روی لینک “Delete the account” ضربه بزنید و سپس پنجره ای باز می شود تا از شما بپرسد که آیا می خواهید فایل های حساب را نگه دارید، فقط دکمه “Delete Files” یا “Keep Files” را انتخاب کنید.

مرحله ۴: در آخرین مرحله از حذف اکانت مایکروسافت در این روش ، پس از مدتی، پنجره ای باز می شود که از شما می پرسد آیا مطمئن هستید که می خواهید حساب کاربری را حذف کنید. فقط دکمه “Delete Account” را انتخاب کنید. در نهایت کنترل پنل را ببندید و مراحل حذف حساب کاربری در ویندوز ۱۰ را به پایان برسانید.

حساب کاربری ویندوز ۱۰ را با Netplwiz حذف کنید

مرحله ۱: “Win + R” را فشار دهید و “Netplwiz” را تایپ کنید، روی دکمه “OK” کلیک کنید و سپس پنجره “User Accounts” ظاهر شود. کادر «Users must enter a user name and password to use this computer» را علامت بزنید و سپس روی حساب کاربری که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید. سپس روی دکمه “Remove” کلیک کنید.

Delete a User Account in Windows 10 07

مرحله ۲: پنجره ای برای تایید عملیات باز می شود. فقط روی دکمه “Yes” کلیک کنید. پس از آن، روی پنجره کلیک کنید تا مراحل به پایان برسد.

Delete a User Account in Windows 10 8

حساب کاربری ویندوز ۱۰ را با Command Prompt حذف کنید

مرحله ۱: “Win + x” را برای دیدن یک پنجره سیاه فشار دهید و سپس “Command Prompt (Admin)” را انتخاب کنید.

win

مرحله ۲: پنجره ای از “Administrator: Command Prompt” ظاهر می شود. در Command Prompt بخش “net users” را بعد از “C:\Windows\system32>” تایپ کنید و سپس کلید “Enter” را فشار دهید تا تمام حساب‌های موجود در رایانه شخصی ویندوز را ببینید.

Delete a User Account in Windows 10 10

مرحله ۳: پس از عبارت C:\Windows\system32> بعدی، عبارت “net user ‘UserName’/delete” را تایپ کنید تا حساب مورد نظر حذف شود. به عنوان مثال، اگر نام کاربری حساب “Example” است، باید تایپ کنید: کاربر خالص “Example”/delete

اگر کاربر به یک domain ملحق شده باشد، دستور این است:

Net user “Example”/delete/domain

پس از آن دستور با موفقیت انجام شد.

Delete a User Account in Windows 10 11

حذف اکانت مایکروسافت با User Account with Local Users and Groups

با کلیک بر روی لینک ذیل میتوانید خرید مایکروسافت سرفیس پرو را بدون واسطه انجام دهید : surface pro

مرحله ۱: کلید “WIN + r” را در صفحه کلید تایپ کنید تا Windows Run باز شود و سپس “lusrmgr.msc” را تایپ کرده و دکمه “Enter” را فشار دهید. سپس “lusrmgr – [Local Users and Groups (Local)\Users] را خواهید دید. روی پوشه «Users» در سمت چپ کلیک کنید، همه حساب‌ها را در رایانه شخصی خواهید دید.

Delete a User Account in Windows 10 12

مرحله ۲: حساب کاربری را که می خواهید حذف کنید بررسی کنید و سپس کلیک راست کرده و روی “Delete” کلیک کنید تا حساب کاربری حذف شود.

Delete a User Account in Windows 10 13

توجه: با این کار فقط حساب کاربری ویندوز ۱۰ حذف می شود، اما نمایه کاربر همچنان در پوشه “Users” در درایو ویندوز باقی می ماند. بنابراین باید مراحل را ادامه دهیم.

مرحله ۳: به دیسک C در رایانه خود بروید و سپس وارد پوشه “Users” شوید تا تمام پروفایل های حساب ها را ببینید. به یاد داشته باشید که با حذف پوشه نمی توانید نمایه کاربر را به طور کامل حذف کنید.

Delete a User Account in Windows 10 14

مرحله ۴: برای حذف نمایه حساب کاربری ویندوز ۱۰ به روش صحیح، باید دوباره “Win + r” را فشار دهید تا Windows Run باز شود و سپس “Sysdm.cpl” را روی آن تایپ کنید، سپس “OK”/” را فشار دهید. دکمه Enter را برای باز کردن پنجره “System Properties” باز کنید.

Delete a User Account in Windows 10 15

مرحله ۵: پس از آن، برگه “Advanced” را انتخاب کنید. سپس در گزینه “User Profiles” روی “Settings” کلیک کنید. سپس “User Profiles” ذخیره شده در این رایانه ویندوز ۱۰ را مشاهده خواهید کرد. فرض کنید “Account Unknown” نمایه حساب کاربری است که می خواهید حذف کنید. سپس باید روی نام حساب و دکمه “Delete” کلیک کنید.

Delete a User Account in Windows 10 16

مرحله ۶: در عرض چند ثانیه، پنجره ای برای تأیید آن عملیات ظاهر می شود. روی دکمه “Yes” کلیک کنید تا فرآیند با موفقیت به پایان برسد.

Delete a User Account in Windows 10 17

اکانت Admin ویندوز ۱۰ قفل شده را با Windows Password Key حذف کنید

اگر از دسترسی به رایانه شخصی ویندوز ۱۰ قفل شده‌اید و گاهی اوقات روش‌های بالا برای حذف اکانت مایکروسافت کار نمی‌کنند، ممکن است برای حل این مشکل به Windows Password Key Enterprise نیاز داشته باشید. این نرم افزار شما را قادر می سازد تا اکانت ادمین را در تمامی سیستم عامل های ویندوز حذف کنید.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید از آن برای حذف رمز عبور ویندوز، بازنشانی رمز عبور ویندوز یا حتی ایجاد یک حساب کاربری جدید استفاده کنید. حالا بیایید ببینیم که چگونه از آن برای حذف حساب ادمین ویندوز ۱۰ استفاده کنیم.

مرحله ۱: Windows Password Key را در رایانه ی دیگری دانلود و نصب کنید. سپس آن را به طور معمول راه اندازی کنید.

مرحله ۲: از یک درایو فلش USB قابل بوت برای وصل کردن آن رایانه استفاده کنید و سپس گزینه «USB Flash Drive» را در گزینه «Quick Recovery» انتخاب کنید. سپس روی دکمه Burn کلیک کنید تا رایت شروع شود.

Delete a User Account in Windows 10 18

مرحله ۳: رایانه ی اصلی خود را مجدداً راه اندازی کنید و سپس کلید F2/F10/Delete را فشار دهید تا به سرعت به تنظیمات BIOS دسترسی پیدا کنید. نوع بوت شدن را از removal device به Boot Menu تغییر دهید. از بایوس خارج شده و دوباره آن را راه اندازی کنید.

Delete a User Account in Windows 10 19

مرحله چهارم: پس از مدتی برنامه Windows Password Key را مشاهده خواهید کرد. فقط کافی است اکانت ادمین را انتخاب کنید و سپس روی گزینه “Remove an admin account” کلیک کنید تا اکانت ادمین در ویندوز ۱۰ حذف شود.

مرحله ۵: پس از آن، روی دکمه “Next” کلیک کنید تا عملیات تایید شود. سپس از نرم افزار خارج شده و ویندوز ۱۰ را دوباره راه اندازی مجدد کنید. دیگر حساب کاربری را نخواهید دید.

با کلیک بر روی لینک ذیل میتوانید خرید مایکروسافت سرفیس پرو را بدون واسطه انجام دهید : surface pro

منبع : ۴winkey

امتیاز کاربران :
5/5
به اشتراک بگذارید :

3 پاسخ

  1. سلام من با روش حذف lusrmgr استفاده کردم و بعد از اون ویندوز رو ریستارت کردم اما هنوز از من گذرواژه رو میخواد و گذرواژه رو که میزنم قبول نمیکنه لطفاً راهنماییم کنید

    1. در روش اول برای اینکه بتونین اکانت رو حذف کنین اول باید به setting>accounts>your info برین و گزینه ی ( stop signing in to all microsoft apps automatically ) رو بزنین تا گزینه ی remove تو روش اول ظاهر بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *