/
/
مایکروسافت با همکاری متا انجمن استانداردهای متاورس را تاسیس کرد
متاورس

مایکروسافت با همکاری متا انجمن استانداردهای متاورس را تاسیس کرد

🕑 شنبه 15 مهر 1402
فهرست مطالب

مایکروسافت به همکاری ۳۳ شرکت دیگر از قبیل شرکت متا ، اپیک گیمز و سایرین ، به منظور تعیین حد و مرز های دنیای متاورس ، این انجمن را که ( استاندارد های متاورس ) نام دارد به تاسیس رساندند. از آنجا که از نام این انجمن پیداست کار آن تعیین یک سری حدود و خط قرمز هایی برای دنیای metaverse ، واقعیت مجازی ، واقعیت افزوده و سایر فناوری های سه بعدی است.

با پیشرفت روز افزون دنیای متاورس ، بحث پیرامون آن هم بیشتر شدت می گیرد کما اینکه آینده ی آن هنوز کاملا قابل پیش بینی نیست و نمی توان گفت که چه نتیجه ای برای متاورس می توان پیش بیینی کرد که همین خود دلیلی است که باید یک سری حد و مرز و استاندارد هایی برای آن مشخص کرد تا از یک سری عواقب جبران ناپذیر ناشی از پیشرفت این تکنولوژی جلوگیری شود که در همین راستا مایکروسافت و سایر شرکت های دیگر انجمن استاندار های متاورس را تشکیل دادند تا بیشتر بر روی ان کار کنند.

البته جای تعجب دارد که نام چند شرکت معروف در این انجمن خالی است و دلیل عدم عضویت این شرکت ها نامشخص است که از جمله می توان به شرکت اپل ، نیانتیک (Niantic) و روبلاکس (Roblox) اشاره کرد که می توان گفت دانش بسیاری در این زمینه دارند اما با این حال جای آن ها در این انجمن خالی است. اما به سایر شرکت های معروف از جمله سونی، کوالکام، انویدیا، کنسرسیوم وب جهانی و یونیتی می توان اشاره کرد که در این انجمن حضور یافتند. البته باید گفت که این لیست شرکت های عضو انجمن کامل نیست و احتمالا، شاید شرکت های اپل و … در ادامه، عضو این انجمن شوند.

هدف از تشکیل انجمن استادندار های متاورس

در کل همناطور که بیان شد منظور از تشکیل این انجمن تعیین یک سری حدود و استاندارد ها برای متاورس است که باید تبیین و روشن شود اما در کل اعضای این انجمن می خواهند به یک تعریف واحد از متاورس برسند و نه تنها استاندارد هایی برای آن تبیین کنند بلکه سعی دارند این استاندارد های منسجم و هماهنگ باشند یعنی همه با هم به یک تعریف از متاورس و قوانین و استاندارد های آن برسند، کمااینکه خیلی از شرکت های حاظر در این انجمن اصلا از ماهیت اصلی metaverse آگاه نبوده و تعریف های متفاوت از آن را بیان می کنند.

البته این انجمن می خواهد به نحوی این استاندارد های را تبیین کند تاتمامی توسعه دهندگان بتوانند یک محتوای مشابه و همسان برای تمامی پلتفرم هایی که به متاورس متصل هستند تولید کنند و کاربر بتوانید داده های خود را بین سایر پلتفرم ها منتقل کند که باید گفتیان انجمن می خواهد به نحوی استاندارد های باز برای متاورس تعیین کند.

که این به این معنی است که متاورس را می توان یک تعریف مادر از سایر فناوری های مجازی از جمله واقعیت مجازی ش، واقعیت افزوده و … دانست تا با تعیین یک سری استاندارد های باز برای تمامی آنان ، دنیای متاورس تعریف واحدی بگیرد و به قول معروف یک دنیای متحد را تشکیل دهند.

خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Quest 2 : صفحه محصول

منبع این خبر : سایت خبری ورج

امتیاز کاربران :
5/5
به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *